full screen background image


PRATEK ENERJİ VE MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Şirketimiz 1983 yılından beri Ankara'da 1200 m2 kapalı alanda faaliyetini sürdürmekte olup özellikle metal oksit polimer gövdeli parafudr ve izolatör üretimi konusunda sektörün başarılı temsilcilerindendir. Yılda 90.000 adet polimer gövdeli parafudr ve ayrıca 2009 yılından beri imalatı devam eden O.G. ve Y.G. kompozit silikon izolatör üretimine geçmiştir.


Polimer gövdeli parafudrların ülkemiz şebekelerinde 2000 yılından beri gövde sorunu olmadan çalışması ve yaptığımız araştırmalar sonucu bizi 2009 yılında O.G. ve Y.G. polimer izolatöre (kompozit - silikon) geçmemizin nedeni olmuştur.


Nitekim 2010 yılı başında Uluslararası Akredite laboratuarlarında 36kV; 40kN ve 36kV; 100kN polimer (silikon-kauçuk) izolatörlerimiz IEC 61109 ve IEC 62217 no.lu standartların ön gördüğü TEDAŞ-MYD/2009-055 no.lu 36kV hava hatları için kompozit silikon izolatörleri teknik şartnamesindeki bütün deneylerden geçerek OLUMLU SONUÇ raporları almış durumdayız.


2010 yılından beri enerji dağıtım hatlarında porselen izolatörlere göre kullanım kolaylığı sağlayan kompozit silikon izolatör kullanılmaya başlamış olup TEDAŞ ve TEİAŞ şartnamelerinde de yer alıp ihalelerinde de kompozit izolatör talep etmektedir. Firmamız çok sayıda TEİAŞ, TEDAŞ ve Müesseselerindeki silikon izolatör ihalelerinde başarılı ve OLUMLU SONUÇLARLA referans listelerine eklenip enerji dağıtım hatlarında PRATEK marka kompozit silikon izolatörler halen çalışmaktadır.


Polimer gövdeli parafudr, O.G. ve Y.G. kompozit silikon izolatörleri ve yeni ürünümüz O.G. kompozit silikon seksiyoner (sigortalı ve topraklı) üretimini yaptığımız ürünler uluslararası test raporları, kalite belgeleri (TSE-ISO-ICMET-ODTÜ-EGU HV Lab.-LVT TEST) standartların uygunluğu ve sayesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı enerji piyasalarında O.G. ve Y.G. ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.


İç ve dış pazarda sağlanan güven müşteri memnuniyetini devam ettirmek amacındaki firmamız; PRATEK markasını, kaliteden ödün vermeden ve çevreye duyarlılığını koruyarak, daha ileri noktalara taşımayı hedeflemektedir.


Yaşar ERMİŞ
Pratek Enerji ve Makina Ltd. Şti.
Genel Müdür

BIZDEN HABERLER